Skoncujeme s nimi! Varšava bude zničena! Tragický příběh povstání 1944

Kód: 7425063

Úplný název:

Skoncujeme s nimi! Varšava bude zničena! Tragický příběh povstání 1944 (Jenšík Miloslav): Tragický príbeh povstání 1944

Autor a popis:

Jenšík Miloslav, Epocha, 120 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
95 Kč (139 Kč)
  / ks  
koupit
 

Když šéf SS Himmler posílal Hitlerovi hlášení o výbuchu Varšavského povstání, vložil do něj i dvě krvelačné pomstychtivé věty, které se stal názvem této knihy. Neuvěřitelných třiašedesát dní hrdinského odporu zaplatilo životy na dvě stě tisíc Varšavanů. Nacistická zběsilost v průběhu bojů i po kapitulaci povstalců proměnila polskou metropoli v moře trosek.
Jeden z nejtragičtějších dějů dvacátého století je i po šedesáti sedmi letech stále živou ranou polských dějin. A také bolavým místem svědomí vítězů druhé světové války.
Jak se zrodila a kam směřovala povstalecká Armija krajowa, Domácí armáda - nejpočetnější vojsko, jaké se kdy připravovalo v konspiraci na otevřenou válečnou akci? Proč udeřila právě 1. srpna? Jak dokázali chatrně vyzbrojeni „chlopaci z AK“ tak dlouho čelit drtivému tlaku těžkých zbraní? Proč jim Rudá armáda - které vytvářeli cenné předmostí pro útok na západní břeh Visly a dál na Berlín - nepřišla na pomoc? Vyčerpali v té věci západní spojenci všechny možnosti nátlaku na Stalina? Jaké byly další osudy přeživších povstalců v rdousivém sevření totalitní zvůle?
Desítky let bojovali poctiví polští vlastenci o pravdivý obraz povstalecké epopeje, o čest, kteří jí právem patří. I český čtenář by měl poznat celou pravdu ve všech jejích souvislostech.

Nahlédnout do Skoncujeme s nimi! Varšava bude zničena! Tragický příběh povstání 1944 Nahlédnout do Skoncujeme s nimi! Varšava bude zničena! Tragický příběh povstání 1944

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Skoncujeme s nimi! Varšava bude zničena! Tragický příběh povstání 1944 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Skoncujeme s nimi! Varšava bude zničena! Tragický příběh povstání 1944.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Skoncujeme s nimi! Varšava bude zničena! Tragický příběh povstání 1944 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Skoncujeme s nimi! Varšava bude zničena! Tragický příběh povstání 1944 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Skoncujeme s nimi! Varšava bude zničena! Tragický příběh povstání 1944 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Skoncujeme s nimi! Varšava bude zničena! Tragický příběh povstání 1944