Skrytá autorita

Kód: 7438053

Úplný název:

Skrytá autorita (Petrák Milan): Iracionalita a dav v cloveku

Autor a popis:

Petrák Milan, Dybbuk, 324 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
195 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Proč si za vůdce volíme jedince s psychopatickými sklony? Proč k smrti nenávidíme skupiny lidí, kteří se od nás neliší ničím kromě názorů na několik abstraktních a nepodstatných záležitostí? Proč jsme schopni nasazovat život při obraně standarty? Kniha se snaží na tyto nejednoduché otázky týkající se iracionality a víry nalézt odpovědi.
V boha věří většina lidstva. Víra je a vždy byla zcela běžná, je to cosi, bez čeho si mnoho lidí neumí představit svůj život. Zamyslíme-li se, zdá se, že není možné odpovědět na otázku, k čemu je náboženství dobré. Podle evoluční teorie by naše tělesná stavba a chování měly směřovat k možnosti mít co nejvíc potomků a dále šířit své geny. Ovšem jak si tedy vysvětlit masy lidí, jež toto pro víru obětují?
Na druhou stranu lidská víra významně ovlivňuje činnost politických stran, církví, ekologických organizací i vědeckých skeptiků. Víra je emocionální stav, díky kterému jednáme podle psychologie davu. V davu nikdy nejsme sami, díky víře nikdy nejsme sami. Oboje nás zbavuje kritického pohledu na vůdce a naše souvěrce, přiměje nás v opojení spáchat zločin a stejně tak jsme díky víře schopni hrdinských skutků, ke kterým bychom se jinak neodhodlali…
Text působí jako návod, jak se orientovat ve vlastním myšlení, rozpoznat svůj sklon k iracionalitě, i když se svým založením považujeme za osoby řízené rozumem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Skrytá autorita do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Skrytá autorita.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Skrytá autorita (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Skrytá autorita bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Skrytá autorita doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti