Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty

Kód: 7475163

Úplný název:

Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty (Dvořák Otomar): Tipy na cesty za opomíjenými skvosty

Autor a popis:

Dvořák Otomar, Čas, 176 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
178 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.1.2018 dopoledne. 
 

Česká republika – cestování – památky – příroda

Na cestu za skrytou krásou Čech vás zvou zkušení spisovatelé a cestovatelé Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý. S kamerou a fotoaparátem – a s očima otevřenýma – se vydali do míst, jejichž krása je skrytá doslova (a jen místy vystupující na povrch), jak je tomu v kapitole o zázračných pražských studánkách, nebo upozaděná tím, že jde o oblast, která nepatří mezi obvyklé turistické cíle – a přesto nabízí malebná a zajímavá místa. Zde se jedná třeba o erbenovské Podzvičinsko, jen zdánlivě nezajímavé jižní okolí Mladé Boleslavi… Jindy vám zase ukážou, že zajedeme-li si na výlet do oblíbených Koněpruských jeskyní, odmění nás i okolní krajina, nabízející mnohá tajemství a skryté hrozby…
Jakousi výjimkou – ale jen na první pohled – se pak může zdát pozoruhodné město Cheb, kde si dali za cíl proniknout pod jeho všem viditelný půvab. A také do dějin a záhad jinak známého dvojhradí Žebrák – Točník se ponořili hlouběji, než jak je v knižních průvodcích či během prohlídek obvyklé. Vaše nová návštěva těchto míst tak může být obohacena o vědomí dříve netušených souvislostí a faktů.
Oba autoři věří, že vás tento soubor tipů zaujme, byť – už s ohledem na rozsah knihy – nemůže aspirovat na obsažení všech krás naší země, které jsou opomíjeny. Berte jej coby pozvání k objevným cestám, jejichž cíle si stanovíte i vy sami. A jako inspiraci k tomu, jak se dívat kolem sebe – a vidět to, co očím spěchajícího turisty zůstává skryto.
https://www.youtube.com/watch?v=EqR_2SnMPpo

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty