Skupinová edukace diabetiků - Jak na to…

Kód: 8796933

Úplný název:

Skupinová edukace diabetiků - Jak na to… (Jirkovská Alexandra):

Autor a popis:

Jirkovská Alexandra, GEUM, 160 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
141 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.4.2018 dopoledne. 
 

Současná medicína jde kupředu mílovými kroky. Nejnovější vědecké objevy, moderní účinné léky, dokonalejší přístroje, virtuální svět internetu. Základ však zůstává stabilní. Je jím nenahraditelná osobní interakce mezi pacienty a zdravotníky, která představuje daleko komplexnější proces než jen pouhé předávání informací.

Ať lékař, sestra nebo například nutriční terapeut, jak zvládáme my zdravotníci komunikovat s našimi pacienty z pozice edukátorů? Nakolik se nám daří být v této roli efektivní? Odborná publikace s názvem Skupinová edukace diabetiků. Jak na to… hledá i dává odpovědi právě na takové otázky. Provází čtenáře spektrem edukačního procesu od obecných základů po zcela konkrétní doporučení do praxe. Kapitoly o komunikaci, edukaci a psychologii, doprovázené i bohatou obrazovou dokumentací, jsou využitelné pro edukátory napříč (nejen) medicínskými odbornostmi. Detailní informace jsou pak cíleny přímo na edukační dovednosti v diabetologii. Tam, stejně jako u dalších chronických onemocnění, tvoří edukace jeden ze základních pilířů léčby.

Specifikem publikace je pak zaměření na skupinovou edukaci, tedy takovou formu, kdy edukátor vystupuje jako průvodce, koordinátor skupinové diskuse, zatímco samotní účastníci přijímají roli aktivní a učí se sdílením vzájemných zkušeností. Zájemci včetně začátečníků naleznou v knize i konkrétní doporučení, jak skupinovou edukaci v ambulanci zrealizovat. V závěrečných kapitolách popisují diabetologické ambulance napříč ČR čtivě vlastní zkušenosti s účastí na projektu Skupinové edukace pod záštitou České diabetologické společnosti ČLS JEP. Zmíněný projekt prokázal, že strukturovaná skupinová edukace má významný potenciál zlepšit zdravotní i psychický stav diabetiků.

Celek je více než prostý součet jeho částí. Stejně tak tato publikace představuje více než pouhý součet jednotlivých kapitol. I edukátoři se mají edukovat, a právě v tom má být tato kniha nápomocná.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Skupinová edukace diabetiků - Jak na to… do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Skupinová edukace diabetiků - Jak na to….
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Skupinová edukace diabetiků - Jak na to… (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Skupinová edukace diabetiků - Jak na to… bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Skupinová edukace diabetiků - Jak na to… doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Zdravotnictví / Skupinová edukace diabetiků - Jak na to…