Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 1. díl - Staré Město

Kód: 7428142

Úplný název:

Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 1. díl - Staré Město (Musil Stanislav): 1. díl - Staré Mesto

Autor a popis:

Musil Stanislav, Plot, 304 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
272 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
 

Úvodní svazek třídílné série je přehledem pivovarů na území Starého Města pražského, které se udržely v činnosti minimálně do poslední čtvrtiny 19. století. V kapitolách věnovaných jednotlivých podnikům jsou připomínáni majitelé, sládci, nejrůznější příhody, pověsti a ve své době populární kulturní vystoupení, zábavy a slavnosti, které měly v mnoha pivovarských hostincích pevné zázemí. Dále jsou zde uvedeny informace technického rázu - stěžejní rekonstrukce, práce zaměstnanců nebo sortiment daného pivovaru. Součástí některých statí jsou též medailónky význačných sládků či vzpomínky zaměstnanců v podobě citací z dobových písemností. K některým pivovarům se vážou i dosud nepublikované soukromé poznámky zainteresovaných pamětníků. Vedle toho obsahuje tato kniha i obecnou historii českého pivovarnictví, jež sleduje rozvoj církevních, měšťanských, šlechtických nebo později akciových pivovarů a chronologicky popisuje významné politické události mající vazbu na toto odvětví. Čtenáři se také dočtou o jednotlivých řemeslech, profesích, bratrstvech, ceších, spolcích, ale též o druzích piv či dovozu piva do Prahy. Text doplňují dobové pohlednice, fotografie a reklamní inzerce. Jedná se o unikátní dokumenty, nejstarší z nich pocházejí ze 30. let 19. století!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 1. díl - Staré Město do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 1. díl - Staré Město.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 1. díl - Staré Město (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 1. díl - Staré Město bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 1. díl - Staré Město doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 1. díl - Staré Město