Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 3. díl - Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad

Kód: 7428267

Úplný název:

Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 3. díl - Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad (Musil Stanislav): 3. díl - Malá Strana, Hradcany a Vyšehrad

Autor a popis:

Musil Stanislav, Plot, 288 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
405 Kč (589 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Závěrečný svazek třídílné série je přehledem pivovarů na území Malé Strany, Hradčan a Vyšehradu, které se udržely v činnosti minimálně do poslední čtvrtiny 19. století. V kapitolách věnovaných jednotlivých podnikům jsou připomínáni majitelé, sládci, nejrůznější příhody, pověsti a ve své době populární kulturní vystoupení, zábavy a slavnosti, které měly v mnoha pivovarských hostincích pevné zázemí. Dále jsou zde uvedeny informace technického rázu - stěžejní rekonstrukce, práce zaměstnanců nebo sortiment daného pivovaru. Součástí některých statí jsou též medailónky význačných sládků či vzpomínky zaměstnanců v podobě citací z dobových písemností. K některým pivovarům se vážou i dosud nepublikované soukromé poznámky zainteresovaných pamětníků. Poslední svazek celé trilogie je doplněn seznamem textových příloh ze všech tří dílů, tabulkami a výkladovým slovníčkem pojmů z oblasti pivovarnictví.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 3. díl - Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 3. díl - Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 3. díl - Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 3. díl - Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 3. díl - Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Sláva a zánik starých pražských pivovarů - 3. díl - Malá Strana, Hradčany a Vyšehrad