Slavkovské bojiště - Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“

Kód: 8683100

Úplný název:

Slavkovské bojiště - Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“ (Hanák Jaromír): Pruvodce po krajine bitvy „Trí císaru“

Autor a popis:

Hanák Jaromír, Nakladatelství Ave, 224 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
272 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“

Průvodce obsahuje kapitoly:
Bitva u Slavkova / Austerlitz v kostce
Krajina bitvy
Obce a místa na bojišti i v jeho okolí
Podrobný popis průběhu bitvy na jednotlivých místech
Pamětní znamení
Více než 450 ilustrací, fotografií plánů a map
Navigační údaje - GPS a QR kódy všech důležitých a významných míst
Orientace, naučné stezky, doprava po bojišti
Doporučené hotely a penziony
Doporučené restaurace
Důležité kontakty
… a mnoho dalších užitečných informací

Jde o ojediněle koncipovaného průvodce, jenž je určen jak poučeným zájemcům o tuto historickou událost, tak široké veřejnosti. Jádro textu tvoří podrobné informace o jednotlivých obcích a místech, na nichž se bitva odehrála. Každá z kapitol přitom zahrnuje stručné informace o daném místě či obci, podrobný popis průběhu bitvy v těchto místech, tip k prohlídce a informace o pamětních znameních – pomnících, památnících, památkových a památných objektech, jež mají vztah ke slavkovské bitvě.

Úvodní část textu tvoří kapitoly o krajině bitvy, o dějinných a věcných souvislostech bitvy a exkurzy o jejích protagonistech, o zúčastněných armádách a jejich velitelích. Součástí textu jsou dále samostatné exkurzy na témata související s bitvou, jež dotvářejí mozaiku výkladu: Péče o raněné, Den bitvy, Slavkovské inspirace (o bitvě jako impulsu pro vznik mnoha uměleckých děl), Tradice výročních vzpomínkových akcí, Poutníci míru, Pohřbívání, připojeny jsou i kapitoly o údajném Slavkovském pokladu, o zámku ve Slavkově u Brna ad. Výklad je rozšířen i na místa mimo bojiště, jež sehrála v událostech významnou roli (Brno, Vyškov, Násedlovice, Bratislava).
Specifikum - a jedinečnost tohoto průvodce – spočívá v tom, že u všech významných míst na bojišti (z nichž některá jsou mimo obce a komunikace) – jsou uvedena nejen data GPS, ale také QR kódy, které umožní majitelům mobilních telefonů jejich snadnou lokalizaci na mapě pomocí čtečky QR kódů.
Praktičnost publikace doplňují kapitoly o orientaci na bojišti, naučných stezkách a cyklostezkách, podrobné informace o místní dopravě a tipy na jedno či dvoudenní návštěvu bojiště. Samostatnou kapitolu těchto praktických informací tvoří přehled doporučených hotelů a penzionů – podrobné informace o ubytování v obcích na území bojiště a v jeho nejbližším okolí a penzionů a přehled restaurací. To vše doplněno o informace o institucích působících na bojišti, včetně kontaktů na ně. Pro rychlou orientaci uživatele průvodce slouží v závěru připojený podrobný rejstřík.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Slavkovské bojiště - Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“ do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Slavkovské bojiště - Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Slavkovské bojiště - Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“ (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Slavkovské bojiště - Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“ bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Slavkovské bojiště - Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“ doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Evropa

 
Knihkupectví / Náš svět / Průvodce / Evropa / Slavkovské bojiště - Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“