Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Kód: 8707388

Úplný název:

Slavné stavby Jindřicha Freiwalda (Potůček Jakub, Potůčková Vendula):

Autor a popis:

Potůček Jakub, Foibos, 92 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
99 Kč (129 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace Slavné stavby Jindřicha Freiwalda autorů Jakuba a Venduly Potůčkových představuje čtenáři část z bohaté tvorby hronovského rodáka Jindřicha Freiwalda, žáka legendárního Jana Kotěry. Architektova tvorba se odehrávala na pomezí hravé florální secese a geometrické moderny a v jejich intencích se podařilo Freiwaldovi realizovat již za studií například hotel Start v Hradci Králové.
Ve společném stavebním podniku založeném se stavitelem Jaroslavem Böhmem v Praze – Karlíně měl Jindřich Freiwald na starosti především stránku architektonickou a s tou nás publikace seznamuje v těch nejpodstatnějších stavbách. Vedle obytných kolonií, rodinných domů, vil, státních i soukromých nájemních domů se kancelář dále specializovala na projekty bankovních budov, spořitelen či divadel a mimo jiné je také podepsána pod návrhem legendárního pražského kina Aero nebo prodejny vozů stejnojmenné automobilové značky.
Publikace nám představí městské obytné kolonie, nájemní a rodinné domy v Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Kolíně, Sušici a jinde u nás i na Podkarpatské Rusi. Zavede nás do některých z mnoha spořitelen a bankovních domů, které autor a stavební kancelář realizovali.
Velkým a oblíbeným tématem, kterému se architekt Jindřich Freiwald rád a s láskou věnoval, jsou divadelní budovy.
I v tomto směru nemá mezi českými architekty žádného konkurenta, poněvadž vedle několika adaptací a rekonstrukcí starších prostor se mu podařilo postavit tři divadelní novostavby. A to Jiráskovo divadlo v Hronově, Divadlo Karla Pippicha v Chrudimi a Městské divadlo v Kolíně.
Příběhy ze života a díla Jindřicha Freiwalda, kterými nás publikace provází slovem znalců i mnoha obrázky, budou pro čtenáře jistě zajímavým poznáním osobnosti jednoho z významných tvůrců moderní české architektury, statečného člověka a vlastence a mnohých jeho pozoruhodných staveb.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Slavné stavby Jindřicha Freiwalda do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Slavné stavby Jindřicha Freiwalda.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Slavné stavby Jindřicha Freiwalda (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Slavné stavby Jindřicha Freiwalda bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Slavné stavby Jindřicha Freiwalda doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Slavné stavby Jindřicha Freiwalda