Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa

Kód: 7465076

Úplný název:

Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa (Karlová Jana):

Autor a popis:

Karlová Jana, Pavel Mervart, 192 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
147 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha zpracovává problematiku slavností a rituálů západního kulturního okruhu s důrazem na české venkovské prostředí. Upozorňuje na vztah svátečních událostí a obřadů s příslušným sociokulturním systémem akcentuje zejména jejich provázanost s obrazem světa – symbolickým interpretačním schématem, které umožňuje porozumět tomu, co nás obklopuje. Klíčovým motivem práce se tak stává úvaha nad potřebou orientace a vymezení identity v příslovečném chaosu současného světa a nad tím, jaký je v tomto ohledu význam malých venkovských společenství.
Mgr. Jana Karlová, Ph.D. (*1983 v Praze). Vystudovala kulturologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Poslední rok postgraduálního studia strávila na Université Rennes 2 – Haute Bretagne a věnovala jej kromě jiného studiu živé bretonské kulturní tradice. Její hlavní badatelský zájem je soustředěn na symbolické a významové vymezení lidského místa ve světě, a to v interdisciplinárním pojetí s důrazem na sociokulturní antropologii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa