Šlechtický archiv c.k. ministerstva vnitra. Erbovní lsitiny

Kód: 8678124

Úplný název:

Šlechtický archiv c.k. ministerstva vnitra. Erbovní lsitiny (kol.): Erbovní listiny

Autor a popis:

Fiala Michal, Agentura Pankrac, 1040 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 007 Kč (1 490 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nejnovější publikace českých historiků se zabývá problematikou šlechty a nobilitací z jiného pohledu. Na příkladu řady osob a šlechtických rodů rekonstruuje proces udílení šlechtických titulů či znaků a navíc ve zvláštní části, v dosud nevídaném rozsahu, obsahující opisy originálních erbovních listin s barevnými přílohami, umožňuje sledovat také jeho výsledek.
Studie je rozdělena do dvou odlišných částí. První byla pojata jako vědecká monografie a dělí se do několika kapitol z pera předních odborníků na šlechtickou problematiku. Zabývá se jak specifickými otázkami šlechtického a erbovního práva, tak procesem obnovování neužívaných šlechtických titulů (renobilitacemi) a skandálem, který byl právě s touto otázkou na počátku 20. století spojen.
Část druhá je pak tvořena edičními záznamy (opisy důležitých částí) erbovních listin z několika českých archivů a stejných dokumentů z fondů Šlechtický archiv Národního archivu a vídeňského Allgemeines Verwaltungsarchiv. Její součástí je rozsáhlá barevná obrazová příloha s více než 500 rodovými, městskými, cechovními a církevními znaky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šlechtický archiv c.k. ministerstva vnitra. Erbovní lsitiny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šlechtický archiv c.k. ministerstva vnitra. Erbovní lsitiny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šlechtický archiv c.k. ministerstva vnitra. Erbovní lsitiny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šlechtický archiv c.k. ministerstva vnitra. Erbovní lsitiny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Šlechtický archiv c.k. ministerstva vnitra. Erbovní lsitiny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Šlechtický archiv c.k. ministerstva vnitra. Erbovní lsitiny