Slovo na cestu

Kód: 8728747

Úplný název:

Slovo na cestu (kol.): Bible s poznámkami

Autor a popis:

Kol., Česká biblická společnost, 1936 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
877 Kč (1 150 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Slovo na cestu (SNC) je čtivý, jasný a srozumitelný překlad Bible. Převádí do současné moderní češtiny teologické výrazy a formulace, které mohou být dnešnímu člověku vzdálené. Pomáhá tak čtenáři pochopit myšlenky a smysl původního biblického textu.

Velkou oblibu si získal nejen mezi začínajícími, ale i zkušenými čtenáři Bible. Ti oceňují, že mohou lépe číst i delší oddíly najednou, a objevovat tak nové souvislosti. SNC je českou obdobou populárních překladů The Living Bible a Hoffnung für alle, případně Good News Bible nebo Gute Nachricht Bibel.

V letech 1994-2003 byl v rámci edice Průvodce životem původní překlad Nového zákona postupně doplněn překladem Starého zákona a praktickými (tzv. aplikačními) poznámkami. Tyto poznámky byly spolu s dalšími doprovodnými materiály upraveny podle oblíbené Life Application Bible. Za českým vydáním poznámek, doprovodných materiálů a biblického textu je společný záměr a stejný důraz - upřednostnit srozumitelnost před doslovností a osobní přijetí před neosobní informací. Překlad biblického textu i dalších materiálů se tak snaží ke čtenáři vykročit maximálním možným způsobem, nespokojuje se s tím, že čtenáře informuje, ale snaží se ho motivovat k osobní reakci a změně života.

Výsledná kniha proto v novém jednosvazkovém vydání České biblické společnosti nese název Slovo na cestu - Bible s poznámkami a navazuje tak na Slovo na cestu - Nový zákon (2010) a Slovo na cestu - Bible s ilustracemi (2011). Všechny tři knihy spojuje kromě stejného biblického textu rovněž moderní grafická úprava včetně světově proslulých ilustrací od Annie Vallottonové.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Slovo na cestu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Slovo na cestu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Slovo na cestu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Slovo na cestu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Slovo na cestu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství