Slovo v prostoru

Kód: 7437170

Úplný název:

Slovo v prostoru (Pácl Štěpán): Scénické rešení a divácký prožitek dramatu

Autor a popis:

Pácl Štěpán, Kant, 196 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
177 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Štěpán Pácl, jeden z nejpozoruhodnějších českých režisérů mladší generace, se s čtenáři dělí o zkušenosti z vlastní práce. Svým způsobem je tedy tato kniha ojedinělá, neboť nás nechává nahlédnout „do zákulisí“ divadelní praxe. V jednotlivých kapitolách, věnovaných vybraným inscenacím v různých českých divadlech od Ostravy až po pražské Národní divadlo, zkoumá z různých úhlů pohledu „problémy“, před kterými stál společně s dalšími spoluinscenátory – dramaturgy, scénografy a především herci a herečkami. Zajímavě popisuje také vlastní divácké zážitky z inscenací zahraničních divadel, která dlouhou dobu pravidelně sleduje. Tato kniha se věnuje šesti inscenacím, na jejichž vzniku se autor podílel jako režisér. Jde o reflexi čtyř inscenací her českých autorů: Konce masopustu Josefa Topola, Krvavých křtin J. K. Tyla, Periferie Františka Langera, Z prachu hvězd Lenky Lagronové, a dvou her autorů zahraničních: Ivanova od A. P. Čechova a Calderónova Vytrvalého prince.

Na základě scénického řešení – tedy toho, co divák vidí a slyší ze scény – vzniká v divákově mysli obraz, jehož vnímání je vždy spojené s interpretací. Inscenace zajišťuje pro vytvoření takového obrazu závazné podmínky.
V knize jde o zkoumání takových podmínek souvisejících s konkrétním scénickým řešením. Otázku, jak takové scénické řešení vzniká z podnětu inscenovaného dramatu a v souhlasu s ním, zodpovídá autor na základě popisu vlastních zkušeností ze spolupráce na jmenovaných inscenacích s různými hereckými ansámbly v rozdílných divadelních prostorech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Slovo v prostoru do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Slovo v prostoru.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Slovo v prostoru (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Slovo v prostoru bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Slovo v prostoru doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Slovo v prostoru