Slunce, Měsíc a Rolling Stones

Kód: 7462987

Úplný název:

Slunce, Měsíc a Rolling Stones (Cohen Rich):

Autor a popis:

Cohen Rich, Jota, 384 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
277 Kč (368 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Nepřikrášlený, zcela jedinečný příběh ze zákulisí nejlepší světové rock’n’rollové kapely v podání hudebního žurnalisty, který byl jako reportér časopisu Rolling Stone přímým svědkem slavného turné v devadesátých letech.

Rich Cohen vstupuje do příběhu Stounů jako mladý novinář – a okamžitě podléhá jejich kouzlu: je unesen jejich humorem, kamarádstvím, jízlivostí a drsným životem. Vždyť také jejich hudbu odjakživa miloval, a jeho vášeň tak nutně prostupuje i touto kronikou, jejímž prostřednictvím uvádí čtenáře nejen do historie kapely, ale také do kulturní historie tohoto období; kniha se stává osobitým manifestem, ale současně nabízí exkluzivní pohled do divokého rockového zákulisí.

Cohenova kniha začíná na úplném počátku: osudovým setkáním Micka Jaggera a Keitha Richardse na vlakovém nástupišti v Dartfordu roku 1961. Poté překlenuje celá desetiletí existence kapely, zaměřuje se přitom především na její zlatou éru – počínaje albem Beggars Banquet (1968) a konče deskou Exile on Main Street (1972) –, kdy byli Stouni nejplodnější, nejodvážnější a na vrcholu sil. Cohen však nevyzdvihuje jen jejich úspěchy – stejně přesvědčivě umí líčit také jejich prohry…

Koneckonců když si odmyslíme všechny drogy, milenky a přeplněné stadiony, dostaneme se k jádru všeho – k hudbě. Knížka Slunce, Měsíc a Rolling Stones vás bezpochyby přiměje k tomu, abyste si každou jejich píseň ve své audiotéce poslechli nanovo, a navíc se pídili po málo známých skvostech. Tato muzika, spolu s Cohenovým neotřelým a elektrizujícím vylíčením kapely, je definitivní odpovědí na otázku, proč na Rolling Stones nikdy nezapomeneme.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Slunce, Měsíc a Rolling Stones do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Slunce, Měsíc a Rolling Stones.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Slunce, Měsíc a Rolling Stones (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Slunce, Měsíc a Rolling Stones bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Slunce, Měsíc a Rolling Stones doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Slunce, Měsíc a Rolling Stones