Směnka v soudním řízení

Kód: 7502254

Úplný název:

Směnka v soudním řízení (Chalupa Radim):

Autor a popis:

Chalupa Radim, Leges, 256 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
409 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.4.2018 dopoledne. 
 

Směnky jsou hojně využívanými cennými papíry a z toho vyplývá, že je vedeno i mnoho soudních sporů o zaplacení směnečného nároku. Tato soudní řízení vykazují poměrně významná specifika a jsou pro jejich účastníky, ať už na straně žalující či žalované, plné potenciálních nástrah, které mohou zhatit jejich úspěch v řízení.

Publikace se zabývá uplatněním směnečného nároku jak v prostém nalézacím řízení, tak i ve směnečném rozkazním řízení. Směnečné rozkazní řízení je podle aktuální právní úpravy velmi striktní, a to zejména vůči žalovanému, který je nucen drtivou část své obrany uplatnit ve velmi krátké lhůtě, v precizní formě a s kvalifikovaným obsahem.

Autor se zaměřuje na rozbor specifik soudního řízení o zaplacení směnečného nároku. Podává výklad, který čtenáře provede soudním řízením o zaplacení směnečného nároku tak, aby byli co nejúspěšnější ve svém procesním postavení.

Dále se autor zabývá problematikou koncentrace směnečného rozkazního řízení v rovině precizní analýzy jejích projevů a důsledků pro práva a povinnosti účastníků řízení. Mimo autorovu pozornost nezůstane ani ústavněprávní rovina směnečného rozkazního řízení.

Publikace rovněž obsahuje rozsáhlé pojednání o problematice důkazního břemena v řízení o zaplacení směnečného nároku a obsahuje i rozsáhlou polemiku se současnou rozhodovací praxí soudů.

Publikace je určena jak odborným, tak i laickým čtenářům, kterým srozumitelným způsobem podává výklad zákona a soudní judikatury z pohledu advokáta, který se směnečným právem zabývá již více než 15 let.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Směnka v soudním řízení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Směnka v soudním řízení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Směnka v soudním řízení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Směnka v soudním řízení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Směnka v soudním řízení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu