Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti

Kód: 8812622

Úplný název:

Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti (Halík Tomáš, Krása Ondřej, Kropáček Luboš, Lyčka Milan, Ondračka Lubomír):

Autor a popis:

Halík Tomáš, Krása Ondřej, Kropáček Luboš, Lyčka Milan, Ondračka, Cesta domů, 118 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
144 Kč (190 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.3.2018 dopoledne. 
 

Sborník Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti obsahuje články pěti předních českých odborníků, kteří představují pojetí smrti a umírání v náboženských tradicích hinduismu, islámu, křesťanství, judaismu a buddhismu. Texty jsou písemně zpracované přednášky Lubomíra Ondračky, Luboše Kropáčka, Tomáše Halíka, Milana Lyčky a Marka Zemánka, které byly předneseny na přednáškovém cyklu Cesty domů v Městské knihovně v Praze na přelomu roku 2009 a 2010.

Lidé, kteří jsou umírajícím nablízku, ať už jako jejich blízcí, nebo jako profesionální pečovatelé, vědí, jak velmi souvisí způsob našeho umírání s celým naším předchozím životem. Chápou, že část života, kterou nazýváme umíráním, je plnohodnotným životem. Nezřídka se od umírajících učí tomu, co to je život a co to je dobrý život, jak důležitým se dokáže čas našeho života stát, když je obzor na dohled. Často chápou možnost být umírajícímu člověku nablízku jako výsadu nebo jako dar, jakkoli to asi v naší společnosti, která si smrt opředla strachem, může znít paradoxně. Většina z nás však takto prožitou zkušenost nemá a hledí na závěr života s nejistotou a obavami.

Autoři příspěvků
Lubomír Ondračka: hinduismus
Luboš Kropáček: islám
Tomáš Halík: křesťanství
Milan Lyčka: judaismus
Marek Zemánek: buddhismus

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Východní filozofie

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Východní filozofie / Smrt a umírání v náboženských tradicích současnosti