Smrt a zmrtvýchvstání národa - Sen o Slavíně v české literatuře

Kód: 24631850

Úplný název:

Smrt a zmrtvýchvstání národa - Sen o Slavíně v české literatuře (Nekula Marek):

Autor a popis:

Nekula Marek, Karolinum, 594 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
370 Kč (460 Kč)
  / ks  
koupit
 

Slavín jako fenomén, jako krystalizační bod dobového národního diskursu, v němž se přítomnost obrací k minulosti a v němž se na symbolické rovině v dlouhém 19. století konstruuje, vyjednává, formuje a legitimizuje národ a s ním spjatá podoba sociální reality – Slavín na Vyšehradě přitom zdaleka není první a jedinou národní svatyní. České národní slavíny mají své evropské obdoby a vzory. Ve snech o Slavíně i v jeho konkretizacích tak lze sledovat variabilitu a proměny představ národního společenství. Monografie se věnuje také narativu smrti a zmrtvýchvstání národa na pozadí části českých slavínů; pohřby a národními pomníky pak tento narativ vstoupil také do veřejného prostoru města. Kniha neopomíná funkční a kompoziční přesahy mezi architektonickými, performativními a literárními formami Slavína.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Smrt a zmrtvýchvstání národa - Sen o Slavíně v české literatuře do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Smrt a zmrtvýchvstání národa - Sen o Slavíně v české literatuře.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Smrt a zmrtvýchvstání národa - Sen o Slavíně v české literatuře (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Smrt a zmrtvýchvstání národa - Sen o Slavíně v české literatuře bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Smrt a zmrtvýchvstání národa - Sen o Slavíně v české literatuře doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Literární vědy / Smrt a zmrtvýchvstání národa - Sen o Slavíně v české literatuře