Smrt ve stínu Mao Ce-tunga

Kód: 7388261

Úplný název:

Smrt ve stínu Mao Ce-tunga (Siao-lung Čchiou):

Autor a popis:

Siao-lung Čchiou, XYZ, 408 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
72 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Bestseller emigranta z komunistické Číny, nyní profesora literatury na Washingtonské univerzitě, v němž se příjemně mísí erotika, politika a napětí s úryvky ze staré čínské poezie, podává autentické svědectví o měnící se tvářnosti asijské velmoci.
Autor se inspiroval klasiky britského detektivního žánru a vytvořil originální postavu kriminálního inspektora Čchena, zapáleného idealisty, básníka, přítele žen, milovníka dobrého jídla a v neposlední řadě oddaného straníka. Po objevení mrtvoly mladé ženy Kung, vzorné národní pracovnice, začíná Čchen vytrvale rozplétat předivo intrik, maskovaných jako zájem strany, ale ve svém důsledku jen směřujících k získání absolutní moci. Kdo je záhadný přítel zavražděné v luxusním západním automobilu? Proč se skrývala pod jiné jméno? Kdo je autorem znepokojujících fotografií nalezených v jejím bytě? Před čtenářem defiluje na pozadí velkoměsta Šanghaje, plného protikladů, řada velmi životných postav inspirovaných soudobou čínskou realitou - ať už je to úspěšná novinářka v stranických novinách, rafinovaný policista na odpočinku či zvrhlý "buržoazně dekadentní" syn prominentních funkcionářů. Příběh, plný nečekaných zvratů, ústí v překvapivé vyvrcholení a s (ne)příjemným mrazením vrací českého čtenáře do dob, které jsou pro něj naštěstí už jen minulostí.
Kniha byla přeložena do mnoha jazyků, v roce 2001 získala Anthony Award za nejlepší debut a byla označena za jednu z nejzajímavějších asijských detektivek poslední doby.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Smrt ve stínu Mao Ce-tunga do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Smrt ve stínu Mao Ce-tunga.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Smrt ve stínu Mao Ce-tunga (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Smrt ve stínu Mao Ce-tunga bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Smrt ve stínu Mao Ce-tunga doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Detektivky, krimi