Audio CD: Smyčcový kvintet G dur, op. 77, Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81, - CD

Kód: 5390921

Úplný název:

Audio CD: Smyčcový kvintet G dur, op. 77, Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81, - CD (Dvořák Antonín):

Autor a popis:

Dvořák Antonín, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
241 Kč (297 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Škampovo kvarteto, které se etablovalo nahrávkami především českých skladatelů (Janáček, Dvořák, Smetana), si pro svou novou nahrávku vybralo dva líbezné kvintety z Dvořákova zralého období. V KvintetuG dur se temperament a vitalita krajních vět střídá s dvořákovsky jemnou lyrikou pomalé věty. Klavírní part Kvintetu A dur je neobyčejně brilantní a pianisticky vděčný. Dvořákovi se zde podařilodosáhnout ideální symbiózy zvuku klavíru se smyčcovými nástroji. Škampovcům jsou na nahrávce rovnocennými partnery nadějná francouzská kontrabasistka Laurene Durantel a charismatická britská pianistka Kathryn Stott. Kathryn je vyhledávanou komorní hráčkou. Má na kontě řadu premiér (koncerty Sira Petera Maxwella Daviese a Michaela Nymana) a dlouhodobá spolupráce ji váže k hudebníkům jako Yo-Yo Ma čiJanine Jansen.

Škampovo kvarteto se zahraničními hosty ve skvělé nahrávce


Stěžejní autoři

hudba: Antonín Dvořák

Stěžejní interpreti

kontrabas: Laurene Durantel
klavír: Kathryn Stott

Hudební tělesa

Škampovo kvarteto 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Smyčcový kvintet G dur, op. 77, Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81, - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Smyčcový kvintet G dur, op. 77, Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81, - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Smyčcový kvintet G dur, op. 77, Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81, - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Smyčcový kvintet G dur, op. 77, Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81, - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Smyčcový kvintet G dur, op. 77, Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81, - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Smyčcový kvintet G dur, op. 77, Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81, - CD