Snídaně o půlnoci

Kód: 2570865

Úplný název:

Snídaně o půlnoci (Armand Louis):

Autor a popis:

Armand Louis, Argo, 216 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
214 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Snídaně o půlnoci je román-noir, v němž se poetický jazyk snoubí s napínavým a rafinovaně vystavěným vyprávěním prozaická cesta do hlubin deštivé noci, v níž jako by bez ustání zněly tóny Joy Division a funébrmarše podmanivý portrét Prahy, který jako by společně vytvořili markýz de Sade, Nick Cave a Alfred Hitchcock.
Autor, uznávaný australský básník a literární teoretik, zavádí čtenáře do Česka 90. let jeho vyprávění dějově osciluje mezi jižní Moravou a Prahou, nicméně se – příznačně – velkým obloukem vyhýbá tradičním pražským lokalitám a míří na Žižkov, do Karlína, Libně.
Protagonista románu se tu motá mezi pasáky a drogovými dealery ve snaze nalézt v některém z těchto podniků svou ztracenou dětskou lásku, ve vzpomínkách se přitom vrací k dětství prožitému v hloubi osmdesátých let na moravském venkově. Ani to však není žádná idylka: líčení dětství dominují sugestivní popisy z jatek, kde později vypravěč pracuje po boku svého tyranského otce, a jeho dětství nakonec rázně utne brutální čin, jež vypravěče vrhne do víru zoufalství, erotických, drogových a alkoholických excesů, bezcílného putování sem a tam…
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Snídaně o půlnoci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Snídaně o půlnoci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Snídaně o půlnoci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Snídaně o půlnoci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Snídaně o půlnoci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Snídaně o půlnoci