Sochařství za vlády Jagellonců /Sculpture in the Jagellonian Era

Kód: 8708226

Úplný název:

Sochařství za vlády Jagellonců /Sculpture in the Jagellonian Era (Ottová Michaela): Z pokladu národního muzea / From the Treasures of the National Museum

Autor a popis:

Kol., Tomáš Halama, 112 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
117 Kč (160 Kč)
  / ks  
koupit
 

Dvojjazyčný katalog stejnojmenné výstavy, která je doprovodným programem projektu EUROPA JAGELLONICA, představuje výjimečný a veřejnosti dosud neznámý soubor pozdně gotických děl ze sbírek Národního muzea umístěný do intaktní pozdně gotické architektury sídla kutnohorského horního podnikatele Jana Smíška z Vrchovišť. Středověká sochařská díla představují vzácně dochované zbytky původních oltářních nástavců vzniklých do neznámých sakrálních interiérů. Jsou dokladem tvarových a námětových možností středoevropského sochařského řemesla 15. a 16. století. Mezi nejvýznamnější zde prezentovaná díla patří např. hlava sv. Jana Křtitele z dílny Lorenze Luchspergera ve Vídeňském Novém Městě, Madona z dílny Daniela Maucha v Ulmu, oltářní křídlo s Navštívením z Libochovic od Hanse Tomana v Memmingen či Zmrtvýchvstalý Kristus z dílny Hanse Klockera v Brixenu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sochařství za vlády Jagellonců /Sculpture in the Jagellonian Era do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sochařství za vlády Jagellonců /Sculpture in the Jagellonian Era.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sochařství za vlády Jagellonců /Sculpture in the Jagellonian Era (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sochařství za vlády Jagellonců /Sculpture in the Jagellonian Era bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sochařství za vlády Jagellonců /Sculpture in the Jagellonian Era doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Sochařství za vlády Jagellonců /Sculpture in the Jagellonian Era