Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou

Kód: 8739869

Úplný název:

Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou (Soukupová Blanka, Luther Daniel, Salner Peter): Mýtus-„realita“-identita

Autor a popis:

Soukupová Blanka, Fakulta humanitních studií, 207 stran, jazyk - čeština, slovenština, nemčina, polština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
146 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie podává dějiny tzv. reálného socialismu prostřednictvím netradičně pojaté historie vybraných metropolí střední Evropy jak státního, tak národního významu (Praha, Varšava, Bratislava, Krakov, malé české město Písek), v komparaci s kapitalistickou Vídní, metropolí Rakouska. Analyzuje vysoce zajímavá dramata měst i jejich lidí, dramata, která se odehrávala pod příkrovem uniformní šedi a řízené unifikace. Budovatelské nadšení, ale i represe nového režimu vůči „nepřátelům“ jsou analyzovány na indikátoru národní a národně městské mytologie, jež vytvořily unikátní směsici s internacionální mytologií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Socialistické metropole v zápasech o novou přítomnost a vizi šťastné budou