Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy s

Kód: 7330146

Úplný název:

Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy s (Šafr Jiří):

Autor a popis:

Šafr Jiří, SOCIOLOGICKÝ ČASOPIS, 146 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
133 Kč (182 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato kniha seznamuje s teoretickými koncepty studia sociální stratifikace, které jdou za rámec ekonomických nerovností spjatých s postavením na trhu práce tím, že jej obohacují o sociokulturní - symbolický rozměr. V tomto zorném úhlu sledujeme, jak nerovnosti vznikají ve vztazích mezi lidmi: v interakcích a asociacích. Cílem autorského kolektivu je přinést ucelený přehled teoretických a metodologických přístupů zaměřených na relační aspekt nerovností a jejich kulturní dimenzi. Společné těmto alternativním pojetím jsou především dva prvky: porozumění konkrétním vztahům a vzniku relací ve vzájemných interakcích mezi lidmi, ať už jde o běžné konverzace, nebo sdružování v sociálních sítích. Publikace je rozdělena do pěti kapitol, které uvádí a diskutují koncepty jako sociální distance, relační pojetí nerovností, kulturalistický přístup k třídní analýze, sociální kategorizace, sociální identita, konstrukce meziskupinových symbolických hranic, diskursivní strategie, prolínání genderových, rasových/etnických a třídních nerovností (intersekcionalita), sociální struktura, rámcování, členská kategorizační analýza. Kniha najde uplatnění jak při výuce sociologie, tak při práci prakticky - empiricky orientovaných výzkumníků, kterým by měla poskytnout teoretický rámec pro východiska konkrétních studií sociálních nerovností.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy s do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy s.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy s (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy s bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy s doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy s