Sociální patologie a ochrana dětství od dob osvícenectví do roku 1914

Kód: 7395486

Úplný název:

Sociální patologie a ochrana dětství od dob osvícenectví do roku 1914 (Halířová Martina):

Autor a popis:

Halířová Martina, Univerzita Pardubice, 284 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
274 Kč (376 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jak zabránit vraždě dítěte? Jak se postarat o odložené či osiřelé dítě? Jsou vhodnější ústavy nebo pěstouni? To jsou otázky aktuální i v naši době. Museli je však řešit i naši předkové. Kniha se věnuje otázce ochrany děti a mládeže od osvícenských reforem Marie Terezie až do roku 1914. První část knihy je věnována podobám dětství. Jsou zde představeny způsoby výchovy od rodinné k institucionalizované. Dále autorka na základě pramenného výzkumu ukazuje, jaké jevy byly považovány za ohrožující pro dítě, jakým způsobem se tyto jevy během sledované doby proměňovaly a zda společnost či stát proti tomuto ohroženi zasahovaly preventivně či represivně.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sociální patologie a ochrana dětství od dob osvícenectví do roku 1914 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sociální patologie a ochrana dětství od dob osvícenectví do roku 1914.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sociální patologie a ochrana dětství od dob osvícenectví do roku 1914 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sociální patologie a ochrana dětství od dob osvícenectví do roku 1914 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sociální patologie a ochrana dětství od dob osvícenectví do roku 1914 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Sociální patologie a ochrana dětství od dob osvícenectví do roku 1914