Současná psychopatologie pro pomáhající profese

Kód: 2620696

Úplný název:

Současná psychopatologie pro pomáhající profese (kol.):

Autor a popis:

Kol., Portal, 816 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
770 Kč (1 005 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha nabízí přehled různých psychických problémů, jejich příčin a důsledků, které pro život daného jedince či skupiny přinášejí. Zahrnuje nejrůznější situace, které mohou s větší či menší pravděpodobností v běžném životě nastat, ať už jde o psychický dopad somatických onemocnění a trvalejších zdravotních postižení, nebo o primárně psychické poruchy a choroby. Vzhledem k tomu, že jde o text určený pracovníkům v pomáhajících profesí, zahrnuje i informace o sociálním dopadu takových potíží a orientační nabídku možné pomoci.
Kniha navazuje na titul Psychopatologie pro pomáhající profese, je ale značně inovována, např. o pojednání o genetickém přenosu dispozic k rozvoji uvedených potíží, o způsobu, jak se různé dědičné vlohy uplatňují a jak ovlivňují vývoj a fungování CNS. Samostatná část textu je věnována psychologii nemocných a zdravotně postižených. Inovováno je pojednání o psychosomatických chorobách, informace o různých alternativách zdravotního postižení jsou doplněny zejména s ohledem na specifika orientace a chápání běžných situací. Aktualizovány jsou zejména informace o příčinách rozvoje uvedených poruch. Nově je uvedena podkapitola o sebepoškozování a řada dalších.
Prof. Marie Vágnerová je psycholožka, přední odbornice v oblasti pedopsychologie, vývojové psychologie a psychologie handicapu. V Portálu vyšly její knihy Psychopatologie pro pomáhající profese a Vývojová psychologie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Současná psychopatologie pro pomáhající profese do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Současná psychopatologie pro pomáhající profese.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Současná psychopatologie pro pomáhající profese (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Současná psychopatologie pro pomáhající profese bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Současná psychopatologie pro pomáhající profese doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Současná psychopatologie pro pomáhající profese