Soudy a soudci ve Švýcarsku

Kód: 7201667

Úplný název:

Soudy a soudci ve Švýcarsku (Vedlich Joseph Franciscus):

Autor a popis:

Vedlich Joseph Franciscus, LINDE, 120 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
168 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace představuje soudní soustavy švýcarských frankofonních a dvojjazyčných kantonů (Bern, Fribourg, Jura, Neuchâtel, Valais, Vaud, Ženeva) a klíčovou instituci švýcarského federálního soudnictví - Federální soud, jehož pravomoci a organizace jsou od 1. ledna 2007 definovány novým zákonem.
Autor seznamuje čtenáře s postavením soudců, jak v jednotlivých článcích soudních soustav frankofonních kantonů, tak na federální úrovni. Popisuje základní aspekty postavení soudce, zvláště pak federální a kantonální podmínky vzniku a zániku mandátu, kvalifikační požadavky, okolnosti vyloučení soudce z řízení a velmi citlivou otázku vedlejších činností soudce. V samostatné kapitole pak autor nastiňuje hlavní důvody vzniku a rysy připravovaného Federálního občanského soudního řádu, který by měl vstoupit v platnost během několika příštích let a nahradit stávající kantonální Občanské soudní řády. Popisné části předchází historická kapitola, která shrnuje základní historická, demografická, sociologická a politická východiska, jejichž znalost je nezbytná k úplnému pochopení popisovaného stavu.
Autor, švýcarský a český občan, absolvoval studia na právnické fakultě University Fribourg, kde obdržel titul Iuris Licenciatus; titul JUDr. získal na Universitě Karlově.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Soudy a soudci ve Švýcarsku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Soudy a soudci ve Švýcarsku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Soudy a soudci ve Švýcarsku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Soudy a soudci ve Švýcarsku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Soudy a soudci ve Švýcarsku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Soudy a soudci ve Švýcarsku