Soukromá vzpoura

Kód: 7492159

Úplný název:

Soukromá vzpoura (Hvížďala Karel, Landovský Pavel): Rozhovory s Karlem Hvíždalou

Autor a popis:

Hvížďala Karel, Galén, 272 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
234 Kč (300 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Knižní rozhovor Karla Hvížďaly s Pavlem Landovským vznikl před téměř třiceti lety, kdy byli oba jeho autoři ještě v exilu. Karel Hvížďala v doslovu vzpomíná, jak Pavel Landovský přijel do Bonnu a okamžitě okupoval celý náš domek. Všem vařil, nikoho nepustil do kuchyně, o všechny se po svém staral, nože nabrousil o schody nejen nám, ale skoro celé ulici. Vydržel vyprávět hodiny, hrál, skákal na židle, válel se po zemi, dělal grimasy, převlékal se, tahal za kšandy...

Před posluchači, které jsem kvůli němu svážel z okolí, aby měl publikum, se odehrávala nezapomenutelná inscenace, na kterou dodnes vzpomínají. Naštěstí se podařilo hercův košatý projev převést do psaného jazyka a můžeme si tak znovu připomenout mimořádnou a charizmatickou osobnost nejen českého divadla. Milovat Lanďáka je snadné, namáhavější bývalo někdy vydržet jeho sršatý a nekompromisní humor, který však odhaloval nekompromisně každé pokrytectví. Pavel Landovský se stal hereckou legendou již během svého života, pro své okolí byl však něčím víc – veselým a spolehlivým přítelem, skvělým vypravěčem s nezapomenutelnou životní filozofií.

Obsah: Soukromá vzpoura. Pavel Landovský: Intelektuál s maskou křupana. Výběrový přehled tvorby Pavla Landovského 1956–2014. Výběrová bibliografie Karla Hvížďaly.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Soukromá vzpoura do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Soukromá vzpoura.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Soukromá vzpoura (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Soukromá vzpoura bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Soukromá vzpoura doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé