Soupis nemovitých kulturních památek – město Liberec 2. díl

Kód: 8781000

Úplný název:

Soupis nemovitých kulturních památek – město Liberec 2. díl (kol.):

Autor a popis:

Kol., Knihy 555, 152 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
429 Kč (580 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.11.2017 dopoledne. 
 

Kolektiv autorů Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Liberci vydává druhý díl Soupisu nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji, který je věnován městu Liberec. Stejně jako v případě prvního dílu podrobně seznamuje širokou veřejnost s bohatým a rozmanitým fondem registrovaných kulturních památek sahajícím od renesance až po moderní architekturu 60. let 20. století. Na území města se nachází 97 nemovitých kulturních památek, z nichž 20 je areálů a souborů, celkem lze tedy napočítat přibližně 166 památkově chráněných objektů. Čtenáři se mohou těšit na informace o libereckém zámku, kostelích a kaplích, nejstarší liberecké zástavbě, klasicistních domech, také o honosných sídlech zdejších průmyslníků, domech pro veřejnost a průmyslových objektech od historismu až po moderní architekturu. Zahrnuty jsou samozřejmě i drobné památky v podobě světeckých soch či křížů, kašna, meteorologická budka a nechybí ani hřbitovy – židovský a artefakty z bývalého městského hřbitova nad Tržním náměstím. Pro lepší orientaci v textu je město v publikaci rozčleněno na jednotlivé vzestupně za sebou řazené městské čtvrtě, u kterých je také nastíněn jejich historický vývoj. Kniha formátu A4 má 152 plnobarevných stran s bohatým obrazovým doprovodem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Soupis nemovitých kulturních památek – město Liberec 2. díl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Soupis nemovitých kulturních památek – město Liberec 2. díl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Soupis nemovitých kulturních památek – město Liberec 2. díl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Soupis nemovitých kulturních památek – město Liberec 2. díl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Soupis nemovitých kulturních památek – město Liberec 2. díl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Soupis nemovitých kulturních památek – město Liberec 2. díl