Soupis nemovitých kulturních památek – okres Liberec – Lu-Ž

Kód: 8781001

Úplný název:

Soupis nemovitých kulturních památek – okres Liberec – Lu-Ž (Šternová Petra):

Autor a popis:

Šternová Petra, Knihy 555, 240 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
428 Kč (590 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Kolektiv autorů Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Liberci ke konci roku 2014 vydá třetí díl Soupisu nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji, kterým se uzavře edice věnovaná okresu Liberec. Stejně jako v případě prvních dvou dílů seznamuje širokou veřejnost s bohatým a rozmanitým fondem registrovaných kulturních památek nacházejících se v obcích abecedně řazených od Lu po Ž, tedy od Ludvíkova pod Smrkem až po Žibřidice.

Čtenáři se mohou těšit na informace o několika zámeckých areálech – např. Lemberku, Sychrovu, Svijanech, kostelích a dalších architektonicky hodnotných památkách - od lidových staveb po zástupce moderní architektury. Zahrnuty jsou samozřejmě i drobné památky v podobě světeckých soch či křížů. Nechybí ani významné archeologické lokality – např. v Předláncích a Příšovicích. U každé obce je nastíněn její historický vývoj a anotace doplňují kromě barevných fotografií i současné a historické mapy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Soupis nemovitých kulturních památek – okres Liberec – Lu-Ž do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Soupis nemovitých kulturních památek – okres Liberec – Lu-Ž.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Soupis nemovitých kulturních památek – okres Liberec – Lu-Ž (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Soupis nemovitých kulturních památek – okres Liberec – Lu-Ž bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Soupis nemovitých kulturních památek – okres Liberec – Lu-Ž doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Soupis nemovitých kulturních památek – okres Liberec – Lu-Ž