Soupis nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji – Okres Liberec (A-Le)

Kód: 9039342

Úplný název:

Soupis nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji – Okres Liberec (A-Le) (Šternová Petra):

Autor a popis:

Šternová Petra, Knihy 555, 272 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
436 Kč (590 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Soupis, jenž by měl postupně vyjít v několika publikacích, seznamuje odbornou i širší veřejnost s památkami na území kraje a tím prohlubuje povědomí o našem kulturním dědictví, které si plně zasluhuje péči a ochranu. První díl publikace, který vznikal mezi lety 2008-10, zahrnuje zhruba polovinu okresu Liberec s 65 obcemi a jejich částmi řazenými abecedně - od Albrechtic u Frýdlantu po Letařovice. U jednotlivých obcí je nastíněn jejich historický vývoj, mapové podklady prezentuje v prvé řadě císařský otisk stabilního katastru z roku 1843 a také současná mapa s měřítkem 1 : 10 000, která obsahuje bodový zákres památek v dané lokalitě. Jednotlivé nemovité kulturní památky, či jejich areály jsou představeny formou anotace, kterou doplňuje aktuální obrazový materiál. Nechybí stručný popis především exteriéru objektu či přepis nápisů, jež se na památce nacházejí, ani výčet pramenů a literatury vztahující se k daným objektům. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Soupis nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji – Okres Liberec (A-Le) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Soupis nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji – Okres Liberec (A-Le).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Soupis nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji – Okres Liberec (A-Le) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Soupis nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji – Okres Liberec (A-Le) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Soupis nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji – Okres Liberec (A-Le) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Soupis nemovitých kulturních památek v Libereckém kraji – Okres Liberec (A-Le)