Soupis památek uměleckých a historických v politickém okresu Český Krumlov

Kód: 8689006

Úplný název:

Soupis památek uměleckých a historických v politickém okresu Český Krumlov (Mareš František, Sedláček Jan, Marešová Jana): Svazek druhý: Český Krumlov

Autor a popis:

Mareš František, Sedláček Jan, Marešová Jana, Artefactum, 1032 stran, jazyk - čeština, nemčina, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
375 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.3.2018 dopoledne. 
 

V nakladatelství Artefactum, v řadě Fontes historiae atrium vychází již pátý svazek Soupisů památek archeologických a místopisných v Království českém. Jedná se o svazek věnovaný památkám města Českého Krumlova. V letech 1912-1916 jej k vydání, jako druhý díl k Soupisu památek českokrumlovského okresu (1918) připravila velmi zkušená autorská dvojice František Mareš a Jan Sedláček (Třeboňsko, 1910; Prachaticko, 1913). Samotné edici rukopisu předchází úvodní studie věnovaná relativně dlouhé a komplikované historii vzniku tohoto svazku. Počátky vzniku tohoto svazku totiž sahají až do roku 1898 a končí v roce 1934 u Zdeňka Wirtha. Díky jeho pečlivosti se ale Soupis zachoval v jeho pozůstalosti, která v roce 1961 přešla do majetku Ústavu dějin umění AV ČR. Úvodní studie je tradičně doplněna medailonky obou autorů, formálním i textovým rozborem, ediční poznámkou, ale i terminologickým slovníčkem. Edice Soupisu je doplněna obsáhlou dobovou obrazovou dokumentací, která byla pořízena právě pro účely Soupisu architektem Janem Sedláčkem a významnými jihočeskými fotoateliéry (Josef Seidel, Josef Wolf).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Soupis památek uměleckých a historických v politickém okresu Český Krumlov do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Soupis památek uměleckých a historických v politickém okresu Český Krumlov.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Soupis památek uměleckých a historických v politickém okresu Český Krumlov (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Soupis památek uměleckých a historických v politickém okresu Český Krumlov bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Soupis památek uměleckých a historických v politickém okresu Český Krumlov doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Soupis památek uměleckých a historických v politickém okresu Český Krumlov