Audio CD: Spal bych, spal bych, žena mi nedá

Kód: 2665022

Úplný název:

Audio CD: Spal bych, spal bych, žena mi nedá (Musica Folklorica):

Autor a popis:

Musica Folklorica, Indies Scope, 0 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
229 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jak už název napovídá, náplní toho alba jsou písně žertovné, tzv. ščeglivé písně, u kterých vztah mezi ženou a mužem hraje primární roli. Po nahlédnutí do známých písňových sbírek by se mohlo zdát, že tématika hraničící s erotikou nebyla v lidové tvorbě obvyklá, a tudíž všechny texty jsou dílem novodobým. Opak je ale pravdou. Vzhledem k tomu, že sběratelé pocházeli převážně z řad duchovních a pedagogů, docházelo často ke zkreslování přijatých informací a záměrnému zatajování „nevhodného“ materiálu. V současných sběrech naštěstí již k podobným nepřesnostem nedochází, přesto je znát, že sběratelské tabu v době minulé udělalo své.
Musica Folklorica se neopírala pouze o dostupné písemné zápisy. Hudebníci se snažili zpracovat i dosud nepublikované písně známé pouze z ústního podání.  V tomto směru byl velkým přínosem obsáhlý písňový repertoár dnes již bohužel zesnulého Luboše Holého, který stál u prvotních příprav  tohoto hudebního nosiče. Je nutno vyzdvihnout dokumentární hodnotu tohoto ojedinělého hudebního projektu, který jistě osloví široký kruh posluchačů napříč generacemi a poskytne nové podněty pro studium této dosud poměrně málo zmapované části lidové tvořivosti.

.

 


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Spal bych, spal bych, žena mi nedá do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Spal bych, spal bych, žena mi nedá.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Spal bych, spal bych, žena mi nedá (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Spal bych, spal bych, žena mi nedá bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Spal bych, spal bych, žena mi nedá doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Spal bych, spal bych, žena mi nedá