Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče

Kód: 7222916

Úplný název:

Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče (Kempka Erich): Vzpomínky Hitlerova osobního ridice

Autor a popis:

Kempka Erich, Víkend, 152 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
178 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Autentické zápisky Ericha Kempky jsou zajímavým dobovým dokumentem, v němž je subjektivně a zajímavě popsán pohled muže, jenž od začátku 30. let byl profesně velmi úzce a osobně spjat s Adolfem Hitlerem. Zápisky vyšly několikrát pod názvem Ich habe Adolf Hitler verbrannt (Spálil jsem Adolfa Hitlera). Kempka, osobní Hitlerův řidič, popisuje léta, která strávil s Hitlerem od roku 1932 do jeho smrti. Velká část je věnována posledním Hitlerovým dnům v bunkru a posléze spálení ostatků jeho a Evy Braunové, na němž se Kempka podílel. Tento dokument lze srovnat se zápisky Hitlerovy sekretářky Traudl Jungeové. Částečně její pohled doplňuje.
Kempka žil po Hitlerově boku a stejně jako například T. Jungeová a mnoho dalších zaměstnanců Hitlera uctíval, obdivoval jako osobnost a o většině nacistických zvěrstev ani nevěděl. Omezuje se výhradně na bezprostřední osobní zážitky s Hitlerem a nezmiňuje se o politicko-společenském kontextu ani neuvažuje o ideologii a válce. Prostě vypráví o tom, co prožil.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Spálil jsem Adolfa Hitlera - Vzpomínky Hitlerova osobního řidiče