Špion, který změnil svět - Klaus Fuchs a tajemství atomové bomby

Kód: 7429530

Úplný název:

Špion, který změnil svět - Klaus Fuchs a tajemství atomové bomby (Rossiter Mike): Klaus Fuchs a tajemství atomové bomby

Autor a popis:

Rossiter Mike, Vyšehrad, 320 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
262 Kč (328 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Když se na Postupimské konferenci setkali zástupci vítězných mocností, oznámil prezident Truman Stalinovi, že Spojené státy disponují novou zbraní s mimořádně ničivým účinkem. Stalin však nedal najevo velké překvapení. O existenci atomové bomby dobře věděl a sovětští vědci již intenzivně pracovali na jejím vývoji. Za potřebné poznatky vděčili Klausi Fuchsovi, vědci, kterého lze označit za jednoho z nejúspěšnějších špionů v dějinách.
Fuchs, nadaný matematik a zároveň člen německé komunistické strany, uprchl z nacistického Německa a následně byl pověřen klíčovými úkoly v rámci britského a amerického projektu vývoje nukleárních zbraní. V průběhu prací však předával tajné informace KGB. Když svůj úkol splnil, sám se roku 1950 udal britské tajné službě MI6. Jeho špionáž urychlila počátek studené války a dala vznik světu, který po celou jednu generaci žil ve stínu vzájemného nukleárního zastrašování světových velmocí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Špion, který změnil svět - Klaus Fuchs a tajemství atomové bomby do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Špion, který změnil svět - Klaus Fuchs a tajemství atomové bomby.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Špion, který změnil svět - Klaus Fuchs a tajemství atomové bomby (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Špion, který změnil svět - Klaus Fuchs a tajemství atomové bomby bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Špion, který změnil svět - Klaus Fuchs a tajemství atomové bomby doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Špion, který změnil svět - Klaus Fuchs a tajemství atomové bomby