Špionem Belocechu v Rusku - Po stopách našich legionáru od Zborova do Vladivostoku

Kód: 8742379

Úplný název:

Špionem Belocechu v Rusku - Po stopách našich legionáru od Zborova do Vladivostoku (Rychetský Jan): Po stopách našich legionáru od Zborova do Vladivostoku

Autor a popis:

Rychetský Jan, Daranus, 328 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Byla to nejlepší armáda, jakou jsme v moderních dejinách meli. Ceskoslovenští legionári v Rusku. Tri peší divize, jedna jezdecká brigáda, vojáci ztracení v zemi zmítané obcanskou válkou. Zbyla jim nakonec jediná možnost, jak se vrátit domu – ovládnout se zbraní v ruce Transsibirskou magistrálu, nejdelší železnici sveta, stáhnout se po ní na Dálný východ a cekat na lode plující do Evropy. Dokázali to pres vecné útoky rudých i pres boje planoucí skoro všude.

To bylo v letech 1918-1920. A nyní se po stopách legií vydal zkušený reportér Jan Rychetský. Putoval od ukrajinského Zborova, místa prvního z velkých legionárských vítezství, pres Bachmac, Volhu a Jekaterinburg do Asie až k bajkalskému jezeru, kde naši s úspechem svedli „námorní“ bitvu. A potom dál pres Chabarovsk až do cíle ve Vladivostoku. Jel vlakem, stopem i autobusem, pochodoval pešky a obcas prespal ve stanu.

Poznával dnešní Rusko, jednou skoncil za katrem na policii a jindy na neho vytáhli nuž, potkával dobré lidi, stejne jako ty všelijaké. Všude ho zajímalo, co vlastne Rusové vedí o naší legionárské epopeji a jak dneska vnímají naše predky, kterí tu pred sto lety zasáhli do dejin. Slyšel, jak o nich místní mluví jako o Beloceších a jak je nekterí berou za vrahounskou soldatesku, zatímco jiní o nich hovorí s uznáním, ba dokonce s úctou. A další už o nich nevedí skoro nic...
Výsledkem je cestopis s historickým puncem, kniha, která je ve vztahu k dnešku i k minulosti živá tak, že to až fascinuje, a nechybí jí ani humor, napetí a ponor do duše Putinovy Rusi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Špionem Belocechu v Rusku - Po stopách našich legionáru od Zborova do Vladivostoku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Špionem Belocechu v Rusku - Po stopách našich legionáru od Zborova do Vladivostoku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Špionem Belocechu v Rusku - Po stopách našich legionáru od Zborova do Vladivostoku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Špionem Belocechu v Rusku - Po stopách našich legionáru od Zborova do Vladivostoku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Špionem Belocechu v Rusku - Po stopách našich legionáru od Zborova do Vladivostoku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Špionem Belocechu v Rusku - Po stopách našich legionáru od Zborova do Vladivostoku