Spisová a archivní služba

Kód: 7201913

Úplný název:

Spisová a archivní služba (Brom Bohumír):

Autor a popis:

Brom Bohumír, LINDE, 320 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
391 Kč (465 Kč)
  / ks  
koupit
 

Předmětem výkladu v této knize je především současná podoba spisové služby a archivní služby. Základní část je věnována správě dokumentů u tzv. veřejnoprávních původců, kteří mají na základě existující legislativy povinnost vykonávat spisovou službu vesměs rovněž v elektronické formě. V této části jsou tedy charakterizovány všechny hlavní etapy spisové služby, tj. fáze od příjmu dokumentů, jejich evidence, označování, rozdělování, oběhu, vyřizování, vyhotovování, podepisování, odesílání až po ukládání vyřízených dokumentů u původce. V každé z těchto částí je nejdříve popsána správa dokumentů v digitální podobě a poté v podobě analogové.
Další část publikace je věnována tzv. původcům soukromoprávním, mezi které patří především samospráva, obchodní společnosti a družstva, politické strany a hnutí, občanská sdružení, odborové organizace zaměstnavatelů, profesní komory, nadační fondy a obecně prospěšné společnosti. Protože kromě klasických dokumentů v úředním styku, tvoří podstatnou část dokumentace i materiály účetní povahy, je v této části věnována pozornost i tomuto typu dokladů.
Kniha je určena všem subjektům, které mají zákonnou povinnost zajistit spisovou a archivní službu při své činnosti, a to ať se jedná o veřejné instituce a úřady nebo soukromoprávní subjekty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Spisová a archivní služba do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Spisová a archivní služba.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Spisová a archivní služba (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Spisová a archivní služba bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Spisová a archivní služba doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Spisová a archivní služba