Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí

Kód: 2462062

Úplný název:

Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí (Ryjáček Jan):

Autor a popis:

Ryjáček Jan, Karolinum, 328 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
247 Kč (315 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Monografie se zabývá rolí dolní komory německého parlamentu v rozhodovacím procesu o zahraničních vojenských misích. Činí tak v kontextu vývoje německé vojenské bezpečnostní politiky a jejího ústavněprávního rámce. Výzkumná hypotéza vychází z teze, že v oblastech intenzivní kooperace mezi státy dochází k oslabení role národních parlamentů (v kontextu EU se zpravidla hovoří o tzv. demokratickém deficitu). S vývojem nových instrumentů bezpečnostní politiky NATO a EU, směřujících k větší a rychlejší akceschopnosti, je tedy možné předpokládat oslabení německého parlamentu v jeho roli poslední instance rozhodující o vysílání německých vojáků do zahraničí. Proto jsou v knize zevrubně prozkoumány základy, vývoj a současný stav instrumentů, kterými Spolkový sněm kontroluje německou vojenskou bezpečnostní politiku a podílí se na jejím vývoji včetně rozhodování o nasazení vojska do zahraničních misí. Práce ukazuje celý rozhodovací proces, včetně konzultací vlády a parlamentu probíhajících před předložením vládního návrhu parlamentu. Na základě této analýzy autor výzkumnou hypotézu odmítá, a naopak ukazuje, že role Spolkového sněmu v posledních letech spíše posílila. Podrobná analýza vztahu vlády a parlamentu v této oblasti ukazuje, že tohoto výsledku nebylo dosaženo vždy v harmonické shodě, ale na základě složitých jednání a sporů, končících nezřídka u Spolkového ústavního soudu. V knize je tak daná oblast politiky popsána na průsečíku střetů jednotlivých politických aktérů, ústavněprávních sporů, jakož i vývoje legislativního rámce prolínajícího se s vývojem parlamentní rozhodovací praxe.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí