Sport je umění

Kód: 7437162

Úplný název:

Sport je umění (Volf Petr): Sport is art

Autor a popis:

Volf Petr, Kant, 504 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
718 Kč (980 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Žádná taková kniha pojednávající o sportu v umění ještě nevyšla. Je určena milovníkům sportu i milovníkům umění. Je to radostná publikace, jejímž motem je pohyb a jeho krása.
Její autor, novinář a spisovatel Petr Volf se daným tématem zabývá dlouhodobě. Ukazuje překvapivou skutečnost: sportovní tématice se ve dvacátém a jednadvacátém století věnovala více než stovka významných výtvarných českých umělců, od Jana Preislera a Emila Filly, přes Kamila Lhotáka, Bohumíra Matala, Jiřího Koláře až po Michaela Rittsteina, Jaroslava Rónu, Františka Skálu či Krištofa Kinteru.
Seznamuje nás také se sportujícími umělci, pro něž je sport stejně důležitý jako samotná tvorba: Karel Malich je fotbalista, Zdeněk Sýkora hokejista, Theodor Pištěk automobilový závodník, Federico Díaz skokan o tyči. V sochách jsou zvěčněni legendární osobnosti jako běžec Emil Zátopek, hokejista Ivan Hlinka, fotbalista Josef Masopust nebo tenistka Suzanne Lenglenová.
Kniha má třináct kapitol, které jsou rozděleny podle sportů: fotbal a hokej, atletika a cyklistika… až po sportoviště a sportovní nářadí.
Text (v češtině a angličtině) přibližuje jednotlivá díla čtivou formou a v širších dobových i kulturních souvislostech. Vznikla výjimečná kniha, která přináší poznání a nabízí veskrze pozitivní zážitek.

Nahlédnout do Sport je umění Nahlédnout do Sport je umění

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sport je umění do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sport je umění.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sport je umění (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sport je umění bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sport je umění doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Sport je umění