Správa daní pro ekonomy

Kód: 7357701

Úplný název:

Správa daní pro ekonomy (Vančurová Alena, Boněk Václav):

Autor a popis:

Vančurová Alena, Boněk Václav, Wolters Kluwer, 156 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
210 Kč (256 Kč)
  / ks  
koupit
 

 

Text shrnuje atributy procesů kolem správy daní v České republice s přihlédnutím k novému procesnímu daňovému právu. Nahlíží správu daní z pohledu ekonomických subjektů, které nesou administrativní náklady správy daní.

Je rozdělen na dvě části. První část rozebírá základní pojmy, se kterými správa daní pracuje. Dále se zaměřuje na osoby, které se zúčastní správy daní, a jejich procesní postavení. Značná pozornost je věnována zásadám, které se při správě daní aplikují, a jejich interpretaci. Rozsáhlá kapitola je věnována rovněž náležitostem správy daní v časně časového horizontu, tj. pravidel pro průběh lhůt při správě daní. Druhá část textu analyzuje celý proces správy daní počítaje sběrem informací o daňových subjektech (registrační řízení či vyhledávací činnost) až po placení a vymáhání daní. Po obecném rozboru nastavení daňového řízení text zkoumá řízení nalézací i placení daní.

V závěru textu jsou zmíněny i zvláštní postupy při správě daní, jako je závazné posouzení při prominutí daně. Samostatná kapitola je věnována sankcím při správě daní.

Kniha je určena každému, kdo musí jednat se správcem daně anebo kdo chce mít základní přehled o tom, jak spravování daní u nás probíhá.

 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Správa daní pro ekonomy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Správa daní pro ekonomy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Správa daní pro ekonomy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Správa daní pro ekonomy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Správa daní pro ekonomy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Účetnictví