Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene

Kód: 7428184

Úplný název:

Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene (Říha Martin): Úplný prehled plemene

Autor a popis:

Říha Martin, Plot, 168 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
178 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Stafordšírský bulteriér je jedním z mála plemen na světě, které má svůj emblém, jedná se o stylizovaný uzel. Tento znak, často nazývaný Stafford Knot, je ale především symbolem hrabství Stafford. Stafford Knot se poprvé objevil již ve 14. století na erbech, jako rodinný symbol a později na policejních helmách a ostatních ofi ciálních materiálech hrabství Stafford. Znakem plemene se stal až mnohem později, přibližně před 100 lety. Hrabství Stafford bylo dříve důležitou průmyslovou oblastí zvanou Black Country, ve které se nacházely mimo oceláren a skláren také uhelné doly. Horníci zde pracovali ve stísněných a nebezpečných štolách, kde často pro nedostatek kyslíku ztráceli vědomí a díky všudypřítomnému metanu hrozil každou chvíli i zával. Vzhledem k tomuto n ebezpečí se navzájem jistili provazem, přivázaným k opasku právě tímto uzlem. Tento uzel se tak stal symbolem jistoty, důvěry a spolehlivosti. Stafford Knot je tedy příznačným znakem našeho plemene nejen pro kraj jeho původu, ale také pro jeho povahu, která právě jistotu, důvěru a spolehlivost představuje. Právě stafordšírský bulteriér má jako jediné plemeno na světě ve svém standardu,jako povahový rys, že je ABSOLUTNĚ SPOLEHLIVÝ.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene