Stalinovy děti

Kód: 7217664

Úplný název:

Stalinovy děti (Matthews Owen):

Autor a popis:

Matthews Owen, Jota, 246 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
98 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tři generace lásky a války

Jednoho letního dne v roce 1937 políbil mladý komisař Boris Bibikov na rozloučenou obě dcerky a chvatně sešel ke služebnímu packardovi, který na něho čekal před domem. Tehdy jej jeho nejbližší viděli naposled. Když ho zatkla Stalinova tajná policie, doznal se jako loajální komunista k řadě absurdních zločinů. Jeho manželka byla jako třídní nepřítel poslána do gulagu, a zanechala tak malou Ludmilu a Leninu napospas lhostejnému světu. Chaos druhé světové války sestry odloučil a po strastiplném putování nekonečnou ruskou stepí se díky podivuhodné náhodě po dvou letech sešly v jednom uralském městě.
Mladší Ludmila dospěla v bojovnici, a tak když v letech vrcholící studené války potkala v Moskvě urostlého mladého Angličana a zamilovala se do něho, pochopila, že pokud bude chtít žít s mužem, kterého miluje, bez boje se to neobejde. Mervyn Matthews se ve svém naivním poblouznění Ruskem pustil do nebezpečného flirtu s KGB. Když jeho plány ztroskotaly, zůstali Mila a Mervyn uvězněni na opačných stranách ideologické bariéry, která formovala jejich generaci. Svou lásku udržovali při životě celých šest let každodenním psaním dopisů.
Teď, když od té doby uplynula celá desetiletí, snaží se Owen Matthews ukázat pouť svého děda hrůzným světem Stalinových čistek a prostřednictvím dopisů a vzpomínek vypráví láskyplný příběh svých rodičů z období studené války.

Owen Matthews se narodil v Londýně. Nejdříve studoval moderní historii na univerzitě v Oxfordu a v roce 1994 vykročil v bosenském Sarajevu na žurnalistickou dráhu. Později pracoval jako zpravodaj pro anglickou verzi deníku Moscow Times a mimo to přispíval do mnoha dalších tiskovin, včetně The Times, Daily Telegraph, Spectator, Times Literary Supplement a Indipendent. Od roku 1997 je korespondentem časopisu Newsweek a nyní šéfuje jeho kanceláři v Moskvě, kde žije s manželkou a dvěma dětmi.

Autor byl nominován na cenu listu Guardian za prvotinu (Guardian first book award) roku 2008.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stalinovy děti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stalinovy děti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stalinovy děti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stalinovy děti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stalinovy děti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány