Staroměstský Orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje

Kód: 7281202

Úplný název:

Staroměstský Orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (Malina Jakub): Pruvodce historií a esoterním konceptem orloje

Autor a popis:

Malina Jakub, Eminent, 196 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Na pozadí doby vlády »posledního zasvěceného císaře Svaté říše římské« Karla IV. přibližuje úroveň okultních znalostí pozdního středověku a jejich umělecké zachycení v architektuře, výtvarném umění i urbanistice celého města. Za vznikem pražského nachází tato kniha odkaz jedné z prvních uzavřených zasvěceneckých lóží, která do svých řad přijímala i laiky, tzv. pražské bratrstvo Obruč a kladivo, nad nímž měl záštitu sám král Václav IV., syn Karla IV. Výklad symboliky umožňuje datovat vznik stavby, jejíž dokumentace zmizela neznámo kde, přesněji než oficiální historická literatura. Symboliku pražského orloje vykládá autor jako v evropském dobovém kontextu unikátní model kosmu a jeho jednoty s člověkem jako jeho obrazem. Podrobně rozebírá i kosmologickou symboliku astronomických hodin a skryté motivy tvůrců architektonického i výtvarného řešení orloje.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Staroměstský Orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Staroměstský Orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Staroměstský Orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Staroměstský Orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Staroměstský Orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Staroměstský Orloj - Průvodce historií a esoterním konceptem orloje