Šťastný Smolař

Kód: 2395814

Úplný název:

Šťastný Smolař (kol.):

Autor a popis:

, 142 stran, jazyk - CZ, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
197 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Máte rádi pohádky, děti? Kdo by neměl, zvlášť ty filmové jsou skvělé, protože přenesou člověka do úplně jiného světa, kde zlo je vždycky poražené a dobro zvítězí. Ale vznik takového filmu - to je svým způsobem také pohádka, na které se podílí spousta lidí.
A právě o tomhle je tato knížka. V ní se seznámíte nejen se zábavným příběhem smolaře Filipa, jeho Haničky a mnoha obyvatel vesnice Ořechová, ale také s tím, jak vlastně takový knižní příběh dostává filmovou podobu. Jak slovy popsané postavy dostanou své tváře, jak se začnou hýbat, prostě jak obrázky obživnou.
Zkuste si to i vy. Staňte se aspoň při čtení tohoto příběhu režiséry a navrhněte, kdo by měl hrát tu kterou roli, přemýšlejte, jak byste své "herce" oblékli a kde by se příběh mohl odehrávat. Berte tuhle knížku jako jakýsi můj režisérsky zápisník, kdy jsem si při vymýšlení příběhu spolu s Marií Formáčkovou představoval tváře hrdinů, s kostýmní výtvarnicí Jarmilou Konečnou je oblékal, s architektem Václavem Vohlídalem jsem pro ně hledal místo k životu… Více o tom, jak se vy sami můžete zapojit do filmového projektu, se dozvíte na webových stránkách www.stastnysmolar.com
Až půjdete na pohádku o smolaři Filipovi do kina, porovnejte své představy s těmi mými!
Váš Matej Mináč
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šťastný Smolař do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šťastný Smolař.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šťastný Smolař (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šťastný Smolař bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Šťastný Smolař doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti nad 10 let