Stát zas mezi vrátky...

Kód: 9043649

Úplný název:

Stát zas mezi vrátky... (Gerzanicová Hana, Krist Miloslav):

Autor a popis:

Gerzanicová Hana, ArtKrist, 160 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
170 Kč (230 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Dramatický životní příběh básnířky a překladatelky Hany Gerzanicové. Životopisná publikace popisuje osudy rodiny od počátku minulého století přes druhou světovou válku, útěk dcery Hany v roce 1949 do Německa a její následnou emigraci do Austrálie. Rodičům byl zabaven dům, kde rodina žila a v roce 1953 byli násilně vystěhováni z města. Tím ovšem problémy rodičů ani dcery v zahraničí zdaleka nekončily.
Po více než šedesáti letech se podařilo objasnit okolnosti dramatického přechodu hranic, identifikovat místa i ostatní aktéry příběhu a jejich další osudy. Objevená fakta a souvislosti v mnohém překvapily i dosud žijící účastníky tehdejších událostí.
Publikace přináší více než stovku dobových, často unikátních fotografií míst, dokumentů a osobností souvisejících s příběhem - z Plzeňska a ze Šumavy, ale i z Prahy, z východních Čech a Moravy, z Německa a Austrálie. Patří mezi ně např. letecké snímky předměstí Plzně z 20. let, osvobození města americkou armádou v r. 1945 i fota ze života emigrantů v Německu a v Austrálii.
Hana Gerzanicová se mohla z emigrace natrvalo vrátit až po padesáti letech. Za celoživotní vlasteneckou práci v nejrůznějších krajanských spolcích, za mezinárodní tvorbu i své současné kulturní aktivity byla v zahraničí i doma mnohokrát oceněna, mimo jiné titulem Významná česká žena ve světě. Kniha vyšla k životnímu jubileu plzeňské rodačky a je doplněna průřezem její celoživotní básnické tvorby z let 1944-2013.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stát zas mezi vrátky... do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stát zas mezi vrátky....
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stát zas mezi vrátky... (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stát zas mezi vrátky... bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stát zas mezi vrátky... doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Stát zas mezi vrátky...