Státní orgány sociálněprávní ochrany dětí

Kód: 2463336

Úplný název:

Státní orgány sociálněprávní ochrany dětí (Matoušek Oldřich, Pazlarová Hana): Dobrá praxe z pohledu rodin a pracovníků

Autor a popis:

Matoušek Oldřich, Pazlarová Hana, Karolinum, 168 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
162 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
 

Dobrá praxe je způsob práce, který někdo vyzkoušel, uplatnil a který se osvědčil. Kritériem osvědčení bývá shoda mínění zainteresovaných subjektů. Dobrá praxe má mít doložitelný efekt (v sociální práci např. vyřešení životní situace klienta) konstatovaný subjektem nezávislým na poskytovateli programu/služby. Dobrá praxe má být taková, která pro dosažení efektu vynakládá jen minimální nutné prostředky. Dobrá praxe by také měla měnit životní situaci klienta jen v minimální nutné míře.

Publikace shrnuje výsledky výzkumného šetření, které proběhlo v roce 2014. Bylo zaměřené na popis a analýzu pracovních postupů OSPOD v ČR označovaných v současnosti jako „dobrá praxe“. Jde o způsoby práce s rodinou, které jsou efektivní a přinášejí rodině zlepšení její situace. Pokládali jsme za podstatné zapojit do kvalitativního průzkumu dobré praxe nejen sociální pracovníky, ale i rodiny, kterých se intervence OSPOD týkají. Data od respondentů jsou prezentována jako souhrny rozhovorů a excerpta z nich.

Činnost OSPOD je v ČR dosud širokou veřejností vnímána jako represivní a málo efektivní. Image sociální práce neodpovídá jejímu významu pro společnost. Proto jsme se zaměřili na ty způsoby práce OSPOD, které jsou funkční a skutečně pomáhají. Věnovali jsme pozornost pracovníkům, kteří svoji práci dělají podle mínění rodin, s nimiž pracují a podle mínění profesionálů ze spolupracujících organizací, dobře. Ti mohou podle našeho názoru inspirovat nejen sociální pracovníky, ale i odbornou veřejnost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Státní orgány sociálněprávní ochrany dětí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Státní orgány sociálněprávní ochrany dětí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Státní orgány sociálněprávní ochrany dětí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Státní orgány sociálněprávní ochrany dětí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Státní orgány sociálněprávní ochrany dětí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Státní orgány sociálněprávní ochrany dětí