Státní zastupitelství ve světle proměn - Drama o čtyřech dějstvích

Kód: 8728458

Úplný název:

Státní zastupitelství ve světle proměn - Drama o čtyřech dějstvích (Lata Jan):

Autor a popis:

Lata Jan, Auditorium, 320 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
249 Kč (330 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.2.2018 dopoledne. 
 

Transformace justice patří mezi nejvýznamnější změny, k nimž v Československu po sametové revoluci dojít. Klíčovou se v tomto směru stala proměna prokuratury na státní zastupitelství.Ve své knize se autor zamýšlí nad bouřlivým vývojem státního zastupitelství v uplynulém čtvrtstoletí. Vedle procesu proměny prokuratury na státní zastupitelství a souvisejících legislativních otázek, které doprovázely polistopadovou diskusi o směřování státního zastupitelství a jeho místu ve strukturách justice, autor popisuje zásadní milníky v tomto vývoji. Připomíná mimo jiné i známé mediální kauzy („justiční mafie, katarský princ, David Rath, Nagyagate“ ad.), stejně jako některé osobnosti české justice i politiky, které zasáhly do diskusí o struktuře a fungování státního zastupitelství. Zastavuje se tak nad působením Marie Benešové, Pavla Němce, Otakara Motejla, Renaty Vesecké, Vlastimila Rampuly, Pavla Zemana, Lenky Bradáčové a dalších. Podrobně se věnuje zejména působení Renaty Vesecké ve funkci nejvyšší státní zástupkyně, jejíž problematické kroky vzbudily mezi státními zástupci nebývalý odpor, jenž nakonec přispěl k jejímu odvolání a emancipaci státního zastupitelství od světa politiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Státní zastupitelství ve světle proměn - Drama o čtyřech dějstvích do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Státní zastupitelství ve světle proměn - Drama o čtyřech dějstvích.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Státní zastupitelství ve světle proměn - Drama o čtyřech dějstvích (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Státní zastupitelství ve světle proměn - Drama o čtyřech dějstvích bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Státní zastupitelství ve světle proměn - Drama o čtyřech dějstvích doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Státní zastupitelství ve světle proměn - Drama o čtyřech dějstvích