Státověda

Kód: 7357685

Úplný název:

Státověda (Filip Jan, Svatoň Jan):

Autor a popis:

Wolters Kluwer, 400 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
406 Kč (495 Kč)
  / ks  
koupit
 

Učebnice Státověda je v prvé řadě určena potřebám výuky předmětu Státověda v magisterském studiu na právnických fakultách. Tomuto účelu je proto podřízena její základní koncepce.

Kniha však současně aspiruje na představení rozsáhlejšího základu státovědného poznávání, který je vhodný a využitelný jako širší rámec studia (nejen) veřejného práva; přináší také obecnější komplementární rámec sloužící poznávání mezinárodních vztahů, politologie, sociologie a dalších oblastí sociálních studií na vysokých školách. Vedle toho je určena širší čtenářské obci, která má zájem o problematiku státu, jeho organizace, forem demokracie a vládnutí, samosprávy, postavení jednotlivce v moderním státě, stejně jako jeho územní organizace a postavení Evropské unie jako nadnárodního útvaru.

Publikace také reaguje na vývoj v posledním období, který s sebou přinesl nebývalý rozvoj poznávacích a studijních možností, a v tomto smyslu přináší monografické zpracování řady státovědných témat, jež vypovídají o významných změnách v pojetí státovědy, a to zejména v podobě rozšíření jejího předmětu. Moderní státnost, která se postupně formovala do podoby národního státu s důrazem na svrchovanost jeho moci uvnitř, popř. svrchovanou rovnost navenek v rámci společenství dalších států, doznává nyní řadu změn. Ty postupně vedou k tomu, že předmětem státovědy se stává rovněž zvláštní podoba moderního státu – členský stát mezinárodní organizace. Zmíněné tendence se odrazily také v předkládaném pojetí tradičního vědního oboru, jakým státověda bezesporu je.

Nahlédnout do Státověda Nahlédnout do Státověda

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Státověda do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Státověda.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Státověda (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Státověda bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Státověda doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro VŠ