Stavy lidstva a svatosti

Kód: 8718335

Úplný název:

Stavy lidstva a svatosti (Maritain Jacques, Maritain Raissa):

Autor a popis:

Maritain Jacques, Krystal OP, 76 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
69 Kč (95 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Jacques Maritain (1882-1973) patří k nejvýraznějším postavám filosofie 20. století. Do francouzského prostředí znovu uvedl tomismus, očištěný od manuálových nánosů a nově promyšlený tváří v tvář otázkám, které klade moderní filosofie, kultura a společnost. Spolu s manželkou Raissou (1883-1960), která byla jeho rovnocennou intelektuální a duchovní partnerkou, pronikali (často filosofickými prostředky) do duchovní až mystické hloubky křesťanské víry. Pod společným názvem přinášíme tři drobná dílka manželů Maritainových z této oblasti.
Příběh Abrahámův řeší zajímavou otázku vývoje mravního svědomí lidstva. Jak je možné, že Abrahám se s nezkaleným svědomím a s Božím požehnáním dopouštěl skutků, které dnes považujeme za těžce hříšné?
Jakými cestami vedl Bůh lidstvo k plnému vědomí mravní odpovědnosti? Kníže tohoto světa je krátkou meditací o moci Padlého anděla nad světem a o jejím zlomení: Kristovo vtělení a výkupné utrpení se zde ukazuje z nového, důležitého úhlu pohledu, který nám často uniká. Esej rovněž očišťuje a zjasňuje náš pohled na nadpřirozené skutečnosti, které nás obklopují. Připomíná, že světci a vůbec všichni lidé, kteří opustili tento svět, nejsou mrtví, ale žijí zde aktivně s námi, mají nadále starost o tento svět a chtějí s námi spolupracovat na jeho spáse.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stavy lidstva a svatosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stavy lidstva a svatosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stavy lidstva a svatosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stavy lidstva a svatosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stavy lidstva a svatosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Filozofie / Stavy lidstva a svatosti