Stěhování národů a sever Evropy - Vikingové na moři i na souši

Kód: 7429744

Úplný název:

Stěhování národů a sever Evropy - Vikingové na moři i na souši (Bednaříková Jarmila): Vikingové na mořích i na pevnině

Autor a popis:

Bednaříková Jarmila, Vyšehrad, 280 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
238 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Kniha, navazující na dva úspěšné předchozí autorčiny svazky věnované stěhování národů, tentokrát představuje germánské obyvatele raně středověké Skandinávie jako účastníky jedné z největších migrací v historii. Zamýšlí se nad příčinami vikinských výbojů a rozsídlení, sleduje vývoj královské moci, roli družiny a starších institucí, jako byly sněmy (thingy) ve vývoji severské státnosti, sjednocování jednotlivých vývojových center v Dánsku, Norsku a Švédsku. Tzv. Vikingové v knize nevystupují jen jako dobyvatelé, ale také jako zemědělci, obchodníci, řemeslníci, umělci, mořeplavci a objevitelé, kteří nejednou dopluli až do tzv. Vinlandu. J. Bednaříková vychází především z údajů antických a raně středověkých pramenů o germánském severu (Skandinávii) od doby Tacitovy po kronikáře Adama z Brém. Na konkrétních příkladech ukazuje, co doba vikinských výbojů znamenala pro tehdejší Evropu, věnuje se vztahu skandinávských Germánů k původnímu obyvatelstvu zemí, které napadali, a akulturaci těchto bojovníků. Autorka porovnává hlavní rysy vikinské doby s charakteristickými rysy tzv. velkého stěhování národů, hledá obecné příčiny vzniku velkých migrací a epoch intenzivních výbojů a pokouší se rekonstruovat myšlení a etiku vikinské doby.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stěhování národů a sever Evropy - Vikingové na moři i na souši do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stěhování národů a sever Evropy - Vikingové na moři i na souši.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stěhování národů a sever Evropy - Vikingové na moři i na souši (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stěhování národů a sever Evropy - Vikingové na moři i na souši bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stěhování národů a sever Evropy - Vikingové na moři i na souši doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Stěhování národů a sever Evropy - Vikingové na moři i na souši