ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě

Kód: 2424065

Úplný název:

ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě (Juřík Pavel):

Autor a popis:

Juřík Pavel, Universum, 208 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
319 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Možná si z legendárních Černých baronů pamatujete hlášku: „Poslyšte, Šternberk, nejste vy náhodou ňákej ten fón?“ „Jsem poslední hrabě Šternberk ze Šternberku, soudruhu poručíku.“

Seznamte se s osudy rodu Šternberků - jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických rodů, jehož počátky v Čechách a na Moravě se datují do 1. poloviny 13. století. Představitelé tohoto rodu se významně zapsali do našich dějin od středověku po odpor proti nacistům, podporovali vědu a umění a zanechali významné památky, z nichž řada patří k nejčastějším turistickým cílům. První monografie o rodu Šternberků od roku 1824 je určena pro nejširší veřejnost, která se zajímá o historii šlechty, všeobecnou historii i o dějiny hradů a zámků.
Přináší informace o historii rodu, významných osobnostech, heraldice a genealogii Šternberků, ale i o téměř třech desítkách hradů, zámků a paláců, které jsou s nimi spojeny. Knihu doplňuje množství barevných a archivních černobílých fotografií a přehled rodokmenů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě