Stíhač v Buchenwaldu - Příběh amerického stíhacího pilota sestřeleného nad Francií

Kód: 8778807

Úplný název:

Stíhač v Buchenwaldu - Příběh amerického stíhacího pilota sestřeleného nad Francií (Moser Joseph):

Autor a popis:

Moser Joseph, Omnibooks, 214 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
98 Kč (140 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.11.2017 dopoledne. 
 

Obyvatelé malých obcí jižně od kanadských hranic, ve vzdáleném severozápadním cípu Spojených států, po 40 let vítali ve svých domech přátelského nevysokého tmavovlasého muže. Přicházel instalovat a opravovat kotle na topení. Jenom velmi málo z nich vědělo, že tenhle tichý a pracovitý topenář je skutečný americký hrdina.
Joseph Moser vyrostl na malém statku ve Ferndale, stát Washington. Ve škole snil o tom, že se stane stíhacím pilotem a bude létat na tehdy nejrychlejším a nejmodernějším stíhacím letounu P-38 Lightning. Svůj sen si splnil, byl vyslán do Evropy, přežil 43 bojových letů a získal několik ocenění za své vynikající schopnosti při střemhlavých náletech - bojových akcích, které se výrazně podílely na spojenecké válečné činnosti před invazí do Evropy i po ní.
Ale 13. srpna 1944 se mu na jeho 44. bojovém letu sen zhroutil. Byl sestřelen a život se mu změnil v řadu hrozných zážitků. Málo se ví o tom, že malá skupina spojeneckých pilotů se ocitla v tom nejďábelštějším Hitlerově systému likvidace lidí. Jako „Terrorfliegers“ měli být popraveni. V přecpaných dobytčích vagónech je odvezli do Buchenwaldu, nechvalně známého nacistického koncentračního tábora, kde zemřely desítky tisíc vězňů v důsledku krutého zacházení, lékařských experimentů a hladu. Joeho zachránili jen čtyři dny před připravovanou popravou a dalších šest měsíců strávil v různých zajateckých táborech.
Teprve nedávno se po delším pátrání podařilo zjistit, kdo zařídil přemístění spojeneckých letců z koncentračního do zajateckého tábora a téměř jistě jim tak zachránil život. Tato informace je poprvé zveřejněna v českém vydání Joeho zážitků z války.
V tomto vyprávění budete s Joem létat na různé nebezpečné útoky na pozemní cíle a k doprovodům bombardérů. Zažijete s ním náročný a někdy legrační pilotní výcvik, pocit strachu pilotního zelenáče a potom nelidskost příslušníků SS, která byla součástí života v Buchenwaldu.
Je to příběh tiché a vyrovnané odvahy v těch nejtěžších chvílích - odvahy, posilované vírou, rodinou a věrností ideálům svobody, které vyznávalo mnoho lidí této velké generace.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Stíhač v Buchenwaldu - Příběh amerického stíhacího pilota sestřeleného nad Francií do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Stíhač v Buchenwaldu - Příběh amerického stíhacího pilota sestřeleného nad Francií.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Stíhač v Buchenwaldu - Příběh amerického stíhacího pilota sestřeleného nad Francií (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Stíhač v Buchenwaldu - Příběh amerického stíhacího pilota sestřeleného nad Francií bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Stíhač v Buchenwaldu - Příběh amerického stíhacího pilota sestřeleného nad Francií doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Stíhač v Buchenwaldu - Příběh amerického stíhacího pilota sestřeleného nad Francií